Pierwsza wizyta

Miniaturka wpisu

Powodów wizyty u dentysty jest wiele. Wszystkie mają jednak wspólny element – Pierwsza Wizyta.

Zarówno jeśli chodzi o doraźną pomoc jak i kompleksowy plan specjalistycznego leczenia pierwsza wizyta wygląda bardzo podobnie.

Twój stomatolog w Legnicy

Szukasz kompleksowej opieki lub tylko doraźnej pomocy? Nie czekaj! Zadzwoń!

Nasza rejestracja telefoniczna jest dostępna w dni robocze w godzinach 8:30 – 20:00. W soboty od 9:00 do 14:00

Etap 1. BADANIE KLINICZNE ORAZ OCENA RTG PANORAMICZNEGO

Pierwszym etapem wizyty jest zapoznanie z głównym powodem wizyty oraz kompleksowa ocena istniejącego stanu jamy ustnej Pacjenta. W skład badania oceniającego wchodzi m.in:

  1. Badanie czy są ubytki próchnicowe
  2. Ubytki niepróchnicowego pochodzenia np. przyszyjkowe będące powodem nadwrażliwości,
  3. Starcia patologicznego zębów czyli większego niż wynika to z wieku Pacjenta
  4. Kamień nazębny, osady nazębne
  5. Stan dziąseł, obecność kieszonek dziąsłowych,krwawienia
  6. Zmiany na błonie śluzowej
  7. Obecność wady zgryzu

Standardem jest wykonywane zdjęcie RTG wszystkich zębów – zdjęcie panoramiczne (real photo), dzięki któremu jest możliwa ocena struktur niewidocznych podczas badania klinicznego, czyli na fotelu dentystycznym.

Na zdjęciu panoramicznym oceniamy struktury kostne, korzenie zębów, istnienie stanów zapalnych w kości (w szczególności przy wierzchołkach korzeni zębów), szczelność ewentualnych wypełnień w miejscach styku zębów ze sobą oraz skuteczność ewentualnego leczenia kanałowego zębów.

Etap 2. Omówienie stanu jamy ustnej Pacjenta

Na tym etapie przedstawiane są w sposób jasny i zrozumiały wszystkie ujawnione podczas badania klinicznego i oceny RTG stany patologiczne (np. próchnica, zapalenie przyzębia, patologiczne kieszonki dziąsłowe, bruksizm, itp.). Wyjaśniamy również przyczyny ich powstawania, przebiegu oraz dalszych skutków do których one prowadzą. Wstępne omówienie możliwości i sposobów leczenia oraz zapobiegania.

OKIEM LEKARZA PRAKTYKA

Grzegorz Tarabuła: Stomatolog

Grzegorz TarabułaZwracamy szczególną uwagę na poznanie opinii jakie Pacjent ma na temat oczekiwanych rezultatów leczenia i metod ich przeprowadzenia. Jest to niezmiernie ważne zarówno dla przebiegu skutecznego leczenia jak i satysfakcji samego Pacjenta.

Etap 3. PROPOZYCJA PRZYGOTOWANIA PLANU LECZENIA

W przypadku leczenia wymagającego kilku wizyt proponujemy przygotowanie i przedstawienie Planu Leczenia. Plan leczenia stomatologicznego jest jest to zestawienie określonych zabiegów wraz z ich wyceną, które są rekomendowane aby z istniejącego, zastanego stanu jamy ustnej dojść do stanu pełnego wyleczenia. Plan leczenia jest przygotowywany w czytelnej formie pisemnej i omawiany na kolejnej wizycie. Więcej o planie leczenia przeczytasz [TUTAJ]

PLAN LECZENIA. DLACZEGO WARTO?

Aldona Nowicka: Stomatolog

Aldona NowickaUsystematyzowany plan leczenia jest bardzo przydatny zarówno dla samego Pacjenta jak i lekarzy wykonujących poszczególne procedury. Plan pozwala ocenić ilość wizyt, rodzaj wykonywanych zabiegów, czas leczenia oraz koszty związane z jego realizacją.

Twój stomatolog w Legnicy

Szukasz kompleksowej opieki lub tylko doraźnej pomocy? Nie czekaj! Zadzwoń!

Nasza rejestracja telefoniczna jest dostępna w dni robocze w godzinach 8:30 – 20:00. W soboty od 9:00 do 14:00